Pewnego razu... w Hollywood

Pewnego razu... w Hollywood

Pewnego razu... w Hollywood - interpretacja

Oprócz oczywistego docenienia doskonałego kina hollywoodzkiego, opisywany przez nas film jest z pewnością dla tych, którzy lubią dobre filmy komediowe i dramatyczne. Film ten można również obejrzeć ze względu na bardzo znanego reżysera i wspaniałą obsadę filmową. Film ma na swoim koncie Oscary, które zostały przyznane w dwóch kategoriach: najlepszy aktor drugoplanowy - Brad Pitt oraz najlepsza scenografia dla Barbary Ling i Nancy Haigh.

Pewnego razu... w Hollywood - analiza filmu

Akcja filmu o dwóch aktorach filmowych, którzy po zakończeniu kariery próbują ponownie wejść do branży, rozgrywa się pod koniec lat 60. Jednak czas Hollywood nie jest już taki, jakim go zapamiętali. Jest to opowieść o tym, jak zdali sobie sprawę, że nie jest już tak, jak pamiętają.

Pewnego razu... w Hollywood - charakterystyka postaci

W filmie występują Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Margaret Qualley, Emile Hirsch, Austin Butler, Bruce Dern, Timothy Olyphant, Julia Butters i Dakota Fanning. 21 maja 2019 roku film został zaprezentowany na Festiwalu Filmowym w Cannes; amerykańska premiera odbyła się 26 lipca 2019 roku. W Polsce film trafił do kin 16 sierpnia 2019 roku.

374 miliony dolarów na całym świecie. Film otrzymał również trzy nominacje do Złotych Globów i dziesięć nominacji do Oscara, co zaowocowało dwoma zwycięstwami - Brada Pitta za najlepszą rolę drugoplanową oraz Barbary Ling i Nancy Haigh za najlepszą scenografię.

BLOG

Najnowsze posty