Czy warto wybrać się na seans rodzinny?

Seanse rodzinne w kinie

Seanse rodzinne w kinie - jakie filmy warto obejrzeć?

Świetnym sposobem na nawiązanie więzi z dziećmi i pokazanie im, co lubisz, jest pójście z nimi do kina. Najlepsze jest to, że nadal możesz być dorosły i zakochać się w filmie od nowa. Jedynym sposobem, aby naprawdę doświadczyć nowego filmu, jest siedzenie w kinie z własną rodziną.

Wspaniałą rzeczą w chodzeniu na filmy familijne jest to, że można je oglądać z własnymi dziećmi, ale można też zobaczyć, jak inne rodziny oglądają film. Możesz dowiedzieć się, jak film jest odbierany przez inne rodziny i jaki typ filmu wolą oglądać. Ponadto możesz wypróbować nowe filmy Disneya i Harry'ego Pottera ze swoimi dziećmi, zanim będą na tyle duże, by oglądać je w kinie z dorosłym.

Jak zorganizować rodzinny seans filmowy?

Jeśli planujesz rodzinny wieczór filmowy, powinieneś pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, dowiedz się, jaki rodzaj filmów lubią oglądać Twoje dzieci. Jeśli wszystkie dzieci lubią to samo, o wiele trudniej będzie im się skupić na filmie, gdy wszyscy są w niego zaangażowani. Jeśli dzieci lubią oglądać filmy w różnej kolejności lub jeśli chcesz zmieniać filmy co jakiś czas, musisz to zaplanować z wyprzedzeniem.

Wcześniej przygotuj dzieciom przekąski i zabawne gry. Pomoże im to skupić się podczas filmu. Możesz też zaplanować z wyprzedzeniem przygotowanie przekąsek. Film to naprawdę powolny posiłek, więc zadbaj o zorganizowanie jedzenia tak, aby było gotowe, gdy dzieci zgłodnieją.

Jeśli organizujesz rodzinny wieczór filmowy w domu, warto rozważyć wynajęcie grupy przyjaciół, którzy przyjdą obejrzeć film razem z Tobą. Dzięki temu będziesz miał szansę nawiązać więź z przyjaciółmi i znów poczujesz radość z oglądania filmów!

seanse kino dzieci

Jak przygotować dziecko do seansu?

Dziecko nie tylko będzie się czuło spokojniej i bezpieczniej, gdy będzie w kinie z rodziną, ale będzie też mogło zobaczyć, jak jego działania wpływają na innych ludzi. Zobaczy, jak inni ludzie reagują na film, a także zobaczy, jakie postacie tworzy, gdy ogląda film. Dzięki temu nauczą się panować nad sobą, by nie peszyć innych w kinie.

Choć nie trzeba mieć szczegółowego planu postępowania w przypadku kontaktu dziecka z filmem, ważne jest, aby rozumieć etapy rozwoju dziecka. Kontakt dziecka z kinem powinien przebiegać etapami, tak aby było ono w stanie zrozumieć, co i dlaczego ogląda. Pomoże im to skuteczniej wykorzystywać wyobraźnię, a także zrozumieć siłę oddziaływania filmów na ludzi.

Rodzice z dziećmi w kinie

Niezależnie od tego, czy do kina zabierasz własne dzieci, czy też swojego współmałżonka lub partnera, na pewno chcesz zaplanować dla nich zabawną i romantyczną randkę. Randka powinna być specjalnie zaplanowana, aby zapadła w pamięć.

Oto kilka pomysłów:

  • Zabierz dzieci na film, który specjalnie zaplanowałeś. Na przykład możesz zabrać ich na film "Ryzykowny interes" lub "Wakacje".
  • Uczcij jakiś przełomowy moment w ich życiu. Na przykład możesz zabrać je na film "Iniemamocni" i wręczyć im podpisy Superbohaterów IgNticial.

BLOG

Najnowsze posty